Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

“AVŞA SU ARITMA KAPASİTESİ 1 TON ARTACAK”

Paylaş
Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Avşa arıtma su
Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy

ÖZEL HABER

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Avşa Adası su arıtma tesisi kapasitesi, deniz suyu kontrolü ve denetlemesi ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Avşa Adası arıtma tesisinde bu ayın 28’i ya da 29’unda membranların değişiminden kaynaklı kısa süreli bir su kesintisi yaşanabileceğini belirten Aksoy, “Ama, membranlar değişince su arıtma kapasitesini 1 ton daha artırmış olacağız. Suyun kalitesi de bir o kadar iyi olacak. Bu tarz konularda vatandaşlarımız gelip görevli arkadaşlarımızdan bilgi alabilirler. Adalarda 10 ay tadilat yapıp, iki ay sezonluk iş yapan esnafımızı olumsuz etkileyecek olumsuz yorumlardan kaçınılmasını rica ediyorum” dedi.

AVŞA 130 BİN KİŞİYE ULAŞTI

Doluluk oranı açısında da adaların çok iyi seviyede olduğunun altını çizen Süleyman Aksoy, kendilerinin de yaptıkları işlerden mutlu olduklarını ve şu anda Avşa’da 130 bin kişinin tatil yaptığı bilgisini verdi. Bazı kişilerin Avşa Adası’nda turizmi etkileyen olumsuz yorumlar yaptığını anlatan Aksoy, şöyle devam etti: “Suların akmadığını geçen yıl (2017) söyleyenler, şimdi suların kirli aktığı görüntülerini paylaşıyor. Bazı yerlerde patlaklardan kaynaklı su kirlenmiş olabilir, diye BASKİ’den bilgi aldık. Kimsenin ekmeğiyle oynamayın. Şu an Avşa Adası’nda Belediyemizin bünyesinde 120 kişi çalışıyor. Yetişmeyebiliriz bazı yerlere, bu konuda bir birimize yardımcı olmalıyız.”

“SULARIMIZDA HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK”

Balıkesir Halk Sağlığı Ekibi tarafından adalardan alınan su analizlerini gösteren Aksoy, şunları kaydetti: “Adalarımızın su analizlerini biz yapmıyoruz. Balıkesir Halk Sağlığı Ekibi bu işi yürütüyor. İsteyen herkes buna bakabilir. Şu ana kadar sularımızda herhangi bir olumsuz veri ile karşılaşmadık. İsteyen vatandaşlarımız hangi suyun nereden alındığı ve hangi değerlerde olduğu ile ilgili bilgiyi bize ulaşarak, alabilirler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir