Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

AVŞA ATIK SU ARITMA PROJESİ İHALEYE ÇIKACAK

Paylaş

Avşa Adası Atık Su Arıtma Tesisi Projesi ile ilgili sosyal medyadan bilgilendirme yapan Marmara Adalar Başkanı Süleyman Aksoy, konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Aksoy, “Yaklaşık bir hafta önce İller Bankası ve BASKİ ile yaptığımız görüşmeler sonucu, 2008 yılında ele alınan proje 2018 yılında güncellenip, tekrar ihale aşamasına geldi” dedi.

arıtma proje
Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy

Aksoy, konuşmasına şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyesi ve bizim girişimimizle Kültür Bakanlığı’ndan 1.7 milyon hibe alınarak, bunun üstünün Balıkesir BASKİ biriminin tamamlanmasıyla proje ihale aşamasına gelmiş bulunuyor. 10 ila 15 gün sonra ihale kararı alınacak, detayları tekrar sizinle paylaşmış olacağız. Söz konusu para sadece Avşa Adası’nda kullanılmak üzere hibe edilmiştir. Bu projenin ihale aşamasına gelmesinde emeği geçen İller Bankası Bölge müdürüne, BASKİ müdür ve müdür yardımcısı ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bizlerin yoğun çabası sonucu proje ihale aşamasına geldi. Biz de belediye olarak bunun gururunu yaşıyoruz.

Ayrıca, 15 kilometrelik bir alanın da BASKİ tarafından kanalizasyon işleminin yapılıp, terfi yani arıtma istasyonuna bağlanacaktır. Kısa sürede çok işler yaptık, yapıyoruz. Bu proje de kısa sürede hayata geçecek. Şimdiden herkese hayırlı olsun.”

Başkan Süleyman Aksoy Avşa adası atık su arıtma tesisi projesiyle ilgili bilgilendirme yapıyor

Posted by Süleyman Aksoy on Monday, October 8, 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir