Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

AVŞA ADASI’NDA PLAJLAR DOLUP TAŞTI!

Paylaş

Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı olan Avşa Adası ve koylarındaki  plajlar, sıcak havadan bunalarak serinlemek isteyen turistlerle dolup taştı.

Özellikle İstanbul ve Bursa yakınlığıyla bilinen Avşa Adası yaz sezonunda yaklaşık 130 bin kişiye tatil imkanı sunuyor. Büyükşehirlerin bunaltıcı, stresli yaşamından ayrıca yaz sıcağından kurtulmak için sahil kentlerine giderken, tatilcilerin en çok tercih ettiği turizm yerlerinin başında Avşa Adası geldi. Klima etkisi yaratan esintisiyle ünlü Avşa koyları deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için bulunmaz bir örneği teşkil ediyor.

İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ

İnce kumu ve mavinin her tonunu taşıyan plajlar da serinlemek isteyenlerin akınına uğradı.  Avşa merkez, Altınkum, Çınar, Beyazsaray, Kumtur, Tavşanlı ve Karadut plajında adeta ‘iğne atsan yere düşmez’ dedirten görüntüler ortaya çıktı. Bunun yanında gece kulüpleri ve mekanlarıyla renkli anlara sahne olan Avşa’da oteller, moteller ve pansiyonlarda doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı.

Avşa’nın nüfusu, tatile gelenlerle hafta içi 100 bini bulurken, hafta sonları ise 130 bine çıkıyor. Diğer yandan İDO ve diğer arabalı vapurlarında seferlerini artırdığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir