Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

AVŞA ADASI’NDA DEV YILAN BALIĞI YAKALANDI

Paylaş

Avşa Adası’nda geçimini balıkçılıkla geçiren balıkçılar Marmara Denizi’nde 41 kilogramlık yılan balığı yakaladı.

Avşa Adası’nda

Marmara Denizi içinde Avşa Adası açıklarında avlanan balıkçılar, ağlarına takılan hamsi sürüsü içinde dev yılan balığı görünce şaşkına döndüler. Yaklaşık 41 kilogram ağırlığında olan yılan balığının, İstanbul Beylikdüzü Yaşam Vadisi Balıkçı Kenan Tesislerine gönderildiğini söyleyen balıkçılar, sergilenmek için oraya gönderildiğini ifade ediyor.

“Normal bir yılan balığı

50 santimetre boyunda oluyor”

Balıkçı Kenan Tesisleri İşletme sahibi Kenan Balcı, vatandaşların yılan balığına büyük ilgi duyduklarını söyleyerek, şöyle devam etti: “Normal bir yılan balığı ortalama 50 santimetre boyunda oluyor. Ama, bu yakalanan yılan balığı normallerinden çok daha büyük. Marmara Denizi’nde böyle bir yılan balığına ilk kez şahit olduk. Ağırlığı yaklaşık 41 kilo; bu balığı görenler önce korkarak yaklaşıyorlar. Yılan balığı olduğunu söylediğimiz zaman da oldukça şaşırıyorlar.”

Yılan balığını görenlerin, hatıra fotoğrafı çekmeden gitmediklerini ifade eden Balcı, “Yılan balığının eti çok lezzetli olduğu için etini müşterilerimize ikram edip, iskeletini mumyalayarak Türkiye’de tek olan Deniz Canlıları Müzesi’ne göndereceğiz. Söz konusu müzede çok sayıda yılan balığı var, ama bu büyüklükte ilk kez olacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

satılık daire ve yazlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir