Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Avşa Adası’nın Kadın Girişimcileri

Paylaş

eylem güneş, şifa güneş

Avşa Adası Takı Pazarı’nda gümüş, hediyelik eşya ve kendi tasarladıkları boncukları tatilcilerin beğenisine sunan Eylem Güneş ve Şifa Güneş kardeşler, güzel bir kadın girişimi örneğini oluşturuyorlar. Ayrıca, saça örgü yapan Eylem Güneş, yaz aylarında bu konuda çok fazla talep aldıklarını dile getirdi.

Avşa Adası’nda yaklaşık 20 yıldır  sezonluk gümüş ve boncuklardan oluşan takı işi yaptıklarını belirten Şifa Güneş, “Avşa’nın en güvenilir esnaflarından biriyiz. Gümüşleri özenle seçip, müşterilerimize sunuyoruz. Kaliteli ürünler önceliğimizdir” dedi.

avşa adası
Şifa Güneş

“SAÇA BONCUK ÖRÜYORUZ”

Kış aylarında kendi tasarladığı boncuk takıları bu tezgahta ilgililere sunduğunu dile getiren Eylem Güneş de, bunun yanında saça boncuk yaptığını ifade etti. Güneş, şöyle devam etti: “Saça boncuk ördürmek isteyen misafirleri ve tatilcileri takı pazarımıza bekliyoruz.”

saça boncuk örgü avşa
Eylem Güneş

Öte yandan, yaz aylarında kuzenlerine yardım etmek için gelen Atakan Yurt ise, “İstanbul’dan geliyorum. Ablalarıma yardım etmek için. Bir nebze yüklerini hafifletmek için buradayım. Takı ve hediyelik eşya alırken kaliteli ürünlerimizi görmeden gitmeyin” ifadesini kullandı.

avşa gümüş takı

avşa takı pazarı

Not: Takı pazarından görselleri daha büyük görebilmek için fotoğrafları tıklayınız!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir