Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

AVŞA’DA PARA HARCAMADAN TATİL YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

Paylaş

Buğday Derneği’nin öncülüğünde çevre dostu üretim yapmak için kurulan Tarım, Turizm, Takas diğer bir adıyla TaTuTa, gönüllü çalışmaya dayanıyor. Çiftliklerin ve organik tarım yapmak isteyenlerin bir araya gelerek oluşturduğu bu çiftliklerde siz de yeni beceriler edinebilir, para harcamadan tatil yapabilirsiniz.

avşa adası

Temel gelir kaynağı turizm ve balıkçılık olan Avşa Adası’nda yaşayan Gürcan ve Filiz Durmazbilek çifti de bu oluşum içinde yer alıyor. Yıllar önce babasıyla birlikte taştan ördüğü teraslarda, çeşitli çalılar ve yabani otlara dokunmadan tarım yaptıklarını belirten Gürcan Durmazbilek, “Kayalıkların arasına dikilmiş meyve ağaçlarından incir, çamfıstığı ve zeytin topluyoruz. Çiftlik ürünlerini yerel pazarda satıyorum. Adanın en güzel sürprizlerinden birisi de rüzgâr sörfü. Vakit buldukça sörf yapmayı çok seviyorum, isteyen herkese de bunun öğretebilirim” diyor.

Gönüllüğe dayalı işleri hakkında bilgi veren Durmazbilek, şöyle devam etti:Çapalama, ağaç boyama, zeytin budama, dal toplama, fide ekimi, tavuk, keçi bakımı, ot biçme, çevre temizliği, sebze bakımı temel işlerimizdir. Nisan-ağustos ve kasım-aralık aylarında uygun olduğumuz zamanlar.

avşada bedava tatil imkanı

Not: Türkiye’de buna benzer çiftliklere www.tatuta.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir