Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Avşa’da yağmur hayatı olumsuz etkiledi

Paylaş

(HABER MERKEZİ)

Şiddetli yağışın etkili olduğu Avşa’da yağmur hayatı olumsuz etkiliyor. Sağanak nedeniyle su taşkınlarının olduğu adada, yağmurun cuma, cumartesi ve pazar günü etkili olması bekleniyor. Marmara Kaymakamlığı da vatandaşları su taşkınlarına karşı uyardı.

Avşa Adası’nda etkili olan yağmur nedeniyle su taşkınları oldu. Bugün etkili olan sağanak yağışın özellikle Deniz Mahallesi’nde su taşkınlarına yol açtı. Mazlak mevkisindeki bazı evlerin ve yolların suyla dolduğunu bildiren yurttaşlar, gazetemizi arayarak konu ile ilgili bilgi verdi. Özellikle tıkanan bazı derelerin su taşkınlarına sebep olduğunu anlatan vatandaşlar, su taşkınları nedeniyle güçlük çektiklerini ifade ediyor. Yağışların, 27 Mayıs Pazar gününe kadar etkili olması beklenirken, Marmara Kaymakamlığı olası olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

One thought on “Avşa’da yağmur hayatı olumsuz etkiledi

  1. Belediye Adanın merkezindeki taşları yapıp bozmaktan Adanin diğer yerlerinin alt yapısını ve yollarını yapmaya fırsat bulamıyor. Yazık 30 senedir Angalı mevkiinin yollarını yapacaklar sözde, bu taraf da çamur içinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir