Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Avşa’daki arıtmanın bakımları yapıldı

Paylaş

(Özel Haber)

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Baski Genel Müdürlüğü tarafından Avşa Adası’nda bulunan içmesuyu arıtma tesisindeki ünitelerin kimyasal yıkama işlemi ile kaba ve ince ızgaraların temizlik ve bakımı yapıldı.

Balıkesir’in ünlü tatil yerlerinden biri olan Avşa Adası, yıllardır devam eden su sorununu son teknoloji bir deniz suyu artıma tesisi kurarak çözmüştü. 20 milyon lira harcamayla 2010 yılında faaliyete geçen söz konusu projenin son yıllarda bakımlarının tam yapılmamasından kaynaklı su kesintileri oluyordu. Son yıllarda özellikle sezonda ardan nüfus ile birlikte su kesintileri yaşanıyordu. Marmara Adalar Belediyesi girişimi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Baski Genel Müdürlüğü de bu konuya el atarak, Avşa Adası’nda içme suyu arıtma tesisindeki ünitelerin kimyasal yıkama işlemi ile kaba ve ince ızgaraların temizlik ve bakımı yaptı.

Öte yandan, daha öncede gazetemize demeç veren Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “Su sorununu gideriyoruz; çalışmalar başladı. Sezonda su sorunu yaşanmayacak” demişti.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir