Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Avşalılar çocuk istismarlarına sesiz kalmadı!

Paylaş

 Türkiye’yi yasa boğan çocuk tecavüzleri ve cinayetlerin ardından bu caniliklerin son bulması için sosyal medyada örgütlenen Avşa Adası sakinleri bugün (Cuma günü saat 19.00’da) Avşa Merkez İskelesi’nde basın açıklaması yaparak ‘Çocuğuma Dokunma” yürüyüşü düzenledi. 

İskele meydanında başlayan eylem, Balıkçı Parkı, Çınaraltı, lunapark ve sahil yolundan iskele meydanında son buldu. Eylemciler çocuk istismarına karşı pankartlarla yürürken, çevredekiler alkışlarla destek verdi.

Çocuğuma dokunma!

Çocukların duyuramadığı sesi olmak isteyen Avşalılar yürüyüşe katılması için sosyal medyadaki bazı grup ve sayfalardan çağrılar yaparak örgütlendi. Ankara’da sekiz yaşındaki Eylül Yağlıkara ve Ağrı’da da dört yaşındaki Leyla Aydemir’in ölü bulunmasının ardından Avşalılar bu gibi vahşete sessiz kalmayarak Çocuğuma Dokunma’ yürüyüşü düzenledi. Özellikle aileler, Artık Eylül’ler Leyla’lar bu acıyı yaşamasın, çocuklarımızın yüzüne utanarak bakmayalım, diye toplanıyoruz. Artık yeter diyoruz. Cinsel istismar kime yapılırsa yapılsın suçtur. Bir an önce gerekli ve caydırıcı cezai yaptırımların hayata geçmesini bekliyoruz” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir