Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Çanakkale şehitleri Marmara’da anıldı

Paylaş

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle Marmara İlk ve Orta Okulu’nda anma programı düzenledi.

Anmaya İlçe Kaymakamı Mehmet Tunç, İlçe Garnizon Komutanı İsmail Horzym, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Geçkin ve protokol üyeleri katıldı.

Öte yandan, Marmara Adalar Kaymakamı Mehmet Tunç, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tunç’un mesajı şöyle:

“Çanakkale Deniz Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını ve mevcudiyetini canı pahasına nasıl savunacağını göstermesi bakımından insanlık tarihi için de ibret alınması gereken bir hadisedir.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktıkları kutsal emanetler olan uğruna büyük bedeller ödenen aziz vatanımız ve göklerde hür bir şekilde dalgalanan şanlı al bayrağımızın kıymetini bilerek, aynı şuur ve bilinç ile bizden sonraki nesillere de aynı duruşu aşılayacağız. Aziz Milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimine de geçit vermemiş tek yürek olup vatanına, bağımsızlığına, demokrasisine sahip çıkarak Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışmanın bir örneği ile demokrasiye ve bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Milletimiz şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur.

Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, topraklarımızı vatan kılan aziz şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz. Ruhları şad olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir