Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Tunç: “Kendi değerlerimize sahip çıkalım”

Paylaş

Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ve İlçe İdare Şube Başkanları ile birlikte Bengi Projesi kapsamında Avşa İlk ve Ortaokulu’nda Haftalık Okuma Etkinliği’ne katıldı.

Okuma etkinliğinin ardından öğrencilerle hedefleri ve gelecekte icra etmek istedikleri meslekler üzerine sohbet eden Tunç, “Vatanınıza, milletinize bağlı, yaşadığınız topluma duyarlı, hoşgörülü, saygılı, değerlerine sahip çıkan bireyler olarak toplumda yer alın” dedi.

Ailelerin çocuklara örnek teşkil ettiklerini ifade eden Mehmet Tunç, şöyle devam etti: “Çocuklarının kitap okumasını isteyen ebeveynler, öncelikle günlerini iyi planlayarak, belli bir program dâhilinde mutlaka kendileri kitap okumaya zaman ayırmalıdırlar. Çocuğum kitap okumayı sevmiyor diyerek bunu kabullenmemelisiniz veya öfkelenmemelisiniz. Eğer siz kitap okuyorsanız çocuk da okumak isteyecektir. Ancak annesi ve babası kitap okumayan çocuk için okuma fikri uzak ve güzel bir fikir değildir. Bu nedenle örnek olmak şarttır.”

Ayrıca, Tunç öğretmenler odasında idareciler ve öğretmenler ile bir araya gelerek Bengi Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar hususunda bilgi alarak, değerlendirmelerde bulundu. Öte yandan, öğrenciler de ilçe Başhekimine yönelttikleri soruların yanıtlarını alarak, meslek hakkında bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir