Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

“Dere ıslahının yüzde 80’i bitmiş durumda”

Paylaş

(Haber Merkezi)

Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, Avşa Adası’nda dere ıslahı yapımını yerinde kontrol etti. Aksoy, buradan gerçekleştirdiği canlı yayınla, önemli açıklamalarda bulundu.

Avşa Adası’nın daha önce iki üç kere sel felaketi ile karşı karşıya kaldığını belirten Süleyman Aksoy, yağmur yağması sonucu oluşan dere taşkınlarını önlemek için devlet su işleri idaresi ile birlikte bu derelerin ıslahı için ihale işlemini daha önce yaptıklarının altını çizdi. İhaleyi alan firmanın dere ıslah çalışmasını bu yıl 15 Mayıs’ta bitireceğini söyleyen Aksoy, söz konusu kanalın dere kenarında yaşayan evleri ve iş yerlerini rahatlattığını ifade etti.

Dere ıslahı bittikten sonra da yolların düzenlemesini yapacaklarını dile getiren Aksoy, şöyle devam etti: “Bu işleri yaparken sabretmek lazım ve sabırlı olmamız gerekiyor. Göreve geldiğim günden itibaren vatandaşlar belediyeye gelerek, sel baskınları oluyor, dediklerini biliyorum. Belediye ekiplerimizin sürekli kanalların başında su taşkınlarını engellemek için çalıştıklarını biliyorum. Dere ıslahının yüzde 80’i bitmiş durumda. İnşallah bundan sonra artık Avşa Adası’nda su taşkınları olmayacak. Vatandaşlarımız da huzur içinde yaşayacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir