Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

İstanbul’da Gezilecek Yerler, Video Haber

Paylaş

Gezilecek yerler

İstanbul’da gezilecek yerlerle ilgi sizler için tanıtım videosu hazırladık. Kadıköy İskelesi’nde bindiğimiz vapur ile Eminönüne geçtik. Yolda İstanbul’u seyretmenin yanı sıra Eminönü İskelesi’ne kadar sizler için bir tanıtım videosu hazırladık. Videoda Kadıköy, Haydarpaşa Garı, Kız Kulesi, İstanbul Boğazı, İstanbul mimarisinin yanı sıra Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Topkapı Sarayı, Eminönü Camii ve Eminönü Meydanı’ndan görüntüler elde ettim. Umarım beğenirsiniz, iyi seyirler!

Türkiye’deki tarihi ve kültürel olarak en önemli şehirlerden biri olan İstanbul’da gezip göreceğiniz pekçok yer bulunuyor. Müthiş bir tarihe tanıklık etmiş bu şehirde çok güzel yerler sizi bekliyor.

İstanbul Kapalı Çarşı

Kapalıçarşı, İstanbul kentinin merkezinde Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerininin ortasında yer alan dünyanın en büyük çarşısı ve en eski kapalı çarşılarından biridir.

Kapalıçarşı 110 bin 868 m2’lik bir alana yayılmış, 45 bin m2 kapalı alana, 65 sokak üzerinde 3600 dükkân ve 14 hana sahiptir. Günümüzde çoğu değişikliğe uğrasa da Kapalıçarşı’nın sokakları ve hanlarının taşıdığı adlar ile eskiden orada ne yapıldığını ne satıldığını anlamak mümkündür.

Kapalıçarşı: Osmanlı Dönemi’nde ticaret yoluyla sermaye birikimi yapılmasına yol açan birer finans merkezi işlevi de taşırdı.

İstanbul Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı, Eminönü`nde Yeni Camii`nin arkasında ve Çiçek Pazarı`nın yanındadır. İstanbul`un en eski kapalı çarşılarından olan Mısır Çarşısı, aslında Yeni Cami’nin yapılışı sırasında bu camiye gelir getirmek amacıyla inşa ettirilmiş.

Aktarlarıyla meşhur bu çarşıda halen tabii ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğine uygun ürünlerin yanı sıra sarraf, kuyumculuk, değerli taşlar ve pırlanta ticareti, kuruyemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri satılıyor. Kurutulmuş bitkilerin, çeşit çeşit otların ve yüzlerce tür baharatın buluştuğu dev bir pazardır burası.

Haber ve Videolar: Deniz Sarı

satılık daire ve yazlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir