Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

İstanbullu Tatilciler Avşa Adası’nı Yeşillendiriyor | Videolu

Paylaş

istanbullu tatilciler

Avşa Adası’na gelen İstanbullu tatilciler Süheyl Çaylak, Ali Dinlergüler ve Osman Aydın daha güzel bir çevre yaratmak için kendi imkanları ile çevrelerine meyve ağacı ekiyorlar. Deniz Mahallesi’ne bağlı Dostlar Sitesi’nde yol çevrelerine ektikleri meyve ağaçlarıyla farkındalık yaratan çevreci tatilciler, duyarlı insanlardan elini taşın altına koymalarını bekliyorlar.

İstanbul’dan geldiklerini belirten Süheyl Çaylak, Dostlar Sitesi’nde yaklaşık 25 tane meyve fidanı diktiklerini ifade etti. Doğanın bize verdikleri güzellikler karşısında kendilerinin de doğaya bir borçlarının olduğunu söyleyen Çaylak, “Evimizin, mahallemizin çevresindeki molozları, çöpleri temizleyerek, meyve fidanları diktik. Bu çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca, bizi gören çevreci insanlarda bu faaliyetlere başladı. Böyle devam ederse Avşa Adası daha da güzelleşecek ve çevremiz daha yeşillenecek” dedi.

Muşmula, kiraz, kayısı, erik, vişne, armut ve elmanın yanı sıra dut diktiklerini ifade eden Süheyl Çaylak, şöyle devam etti: “Bunları diktik ki ileride meyvelerden hem çocuklar hem de kuşlar faydalansın. Sadece kendimiz kullanma amaçlı değil, çevremizdeki insanlar da kullansın ve çevreye daha saygı duyulur hale getirmek için uğraşıyoruz.”

Tüm Ada sakinlerine “bir fidan da siz ekin” diyen Ali Dinlergüler de çevreye ve doğaya karşı duyarlı insanlardan bu konuda elini taşın altına koymaları gerektiğinin altını çizdi. Osman Aydın ise emekli olduğunu ve yazları Avşa Adası’na geldiğini belirterek, şunları kaydetti: “Çevreye bir faydamız olsun diye böyle bir girişimde bulunduk. Duyarlı insanlardan fidan desteği bekliyoruz.”

 

 

One thought on “İstanbullu Tatilciler Avşa Adası’nı Yeşillendiriyor | Videolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir