Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

MACERA TURİZMİNE İLGİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR

Paylaş

Türkiye’de turizm

Özellikle son yıllarda gelişim gösteren macera turizmine ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Her yıl yüzde 20 ila 30’luk büyüme gösteren sektörde, son rakamlara göre ‘macera olsun diye’ yaklaşık 400 milyar dolarlık para harcandı. Raftingten dalış sporlarına, yamaç paraşütünden balona kadar birçok spor alanında potansiyeli bulunan Türkiye, bu sektörden pay almaya çalışan ülkeler arasında yer alıyor.

Türkiye’de ilk defa 2019 yılı 14-17 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek ‘Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure Turkey’ ile sektörün nabzı dört gün boyunca İstanbul’da atacak.

Global pazarın en büyük ve en hızlı gelişen sektörlerinin başında gelen macera turizminde alternatif turizm akla ilk gelen konaklamalı turizmin yerini aldı. Bunların başında macera turizmi geliyor. Bu kapsamda Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenecek ‘Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure Turkey’ sektör profesyonellerini ve tüketicileri tek çatı altında buluştururken Ortadoğu, Avrupa, Afrika, Balkan ülkeleri ile Türk cumhuriyetlerini bir araya getirerek uluslararası platform oluşturuyor.

Kamp Ateşi Söyleşileri Fark Yaratıyor

Macera ve doğa sporları alanında önemli isimleri ziyaretçiler ile bir araya getirecek Adventure Turkey, ‘Kamp Ateşi’ söyleşileri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Birbirinden keyifli etkinliklere sahne olacak fuarda doğa sporları tüm yönleriyle konuşulacak. Organizasyon ile macera turizmine ve sporlarına hizmet eden tesisler, işletmeler, ürün ve hizmet satanları, kulüpler, seyahat acenteleri, turizm profesyonelleri ve tüm ilgilileri bir araya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir