Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Marmara genelinde 24 Haziran seçim sonuçları

Paylaş

GAZETE AVŞA SEÇİM ÖZEL HABERİ

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme işlemi Marmara Adalarında sona erdi. Oy sayımı başladı ve sandıkların açılmasıyla seçime dair bilgiler gelmeye başladı. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre, işte sonuçlar…

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Türkiye’de saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi 17.00’de tamamlandı. Seçmenler, Türkiye genelinde kurulan 180 bin 65 sandıkta oylarını kullandı. Marmara Adalarında da oy kullanan vatandaşlar tercihlerini oylarıyla göstermiş oldu. Muharrem İnce, yüzde 45,5 oy alarak Adalardan en fazla oy alan Başkan adayı oldu. Recep Tayyip Erdoğan da yüzde 44’lük oy aldı. Yine millet vekili seçimlerinde yüzde 49 oy alan Millet İttifakını yüzde 44 oy alan Cumhur ittifakı takip etti.

Cumhurbaşkanı adayları
Cumhurbaşkanı seçiminde 6 aday yarışacak. AK Parti ve MHP’nin kurduğu “Cumhur İttifakı” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, CHP Muharrem İnce’yi, HDP ise Selahattin Demirtaş’ı cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdi.

Seçmenlerin imzasıyla cumhurbaşkanı adayı olmak üzere başvuran ve gerekli 100 bin imzayı toplayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de cumhurbaşkanı olabilmek için yarıştı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir