Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Münazara yarışmasında Avşa Ortaokulu birinci oldu

Paylaş

 

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında Marmara ilçesinde bulunan okullar arasında münazara yarışması düzenlendi. “Zaman mı insanı yönetir?, İnsan mı zamanı yönetir?” Konulu münazara yarışmasının birincisi zaman İnsanı yönetir konusu ile Avşa Ortaokulu olurken, Saraylar İmam Hatip Ortaokulu ikinci oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç tarafından ödülleri takdim edildi.

Öğrenciler arasında münazara programlarının düzenlenmesinin kişisel gelişim açısından önemli olduğunu belirten Tunç, saygı çerçevesinde gerçekleştirdikleri münazara programında düşüncelerini açık, anlaşılır bir dille ifade ettikleri, savundukları konuyu örnekler ile pekiştirdikleri ve ortaya çıkan sonucu hoşgörü ile karşıladıkları için öğrencileri tebrik etti.

BENGİ Projesi kapsamında ÇPAL’de düzenlenen ‘40 düşün 1 konuş’ münazara yarışmasına Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç’un yanı sıra Marmara İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Yavuz ve Marmara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gülten Torgay katıldı.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir