Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

ATATÜRK, MARMARA ADALARINDA ANILDI

Paylaş

Marmara Adası’nda Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefatının 80’inci yılında Marmara Adası’nda da anıldı. Marmara Adası’nda düzenlenen anma törenine Marmara Adalar Kaymakamı Hasan Uğuz ve Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kaya ile protokol üyeleri katıldı.

Marmara adası

“Şükranla ve rahmetle yâd ediyorum”

Marmara Adalar Kaymakamı Hasan Uğuz’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.
Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Bizlere düşen en büyük görev, fikir ve başarıları ile dünya milletlerine örnek teşkil etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet’ e sahip çıkmak ve gelecek nesillere onun fikirlerini aktarmak olacaktır. Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için, aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, şükranla ve rahmetle yâd ediyorum.”

“Atatürk, ölümsüz bir liderdir”

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, sosyal medya üzerinden paylaştığı mesaj da şöyle: “80 yıl önce, bedenen ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla, fikirleri ve eserleriyle başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir.

Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, kurduğu Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Bu bilinçle bize Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir