Avşa Adası’nda kiralık Motel

Gazete Avşa

Avşa Adası Tanıtım Haberleri

Yaz kampının çocuklarınıza kazandıracağı 7 özellik

Paylaş

Gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer bulan dijitalleşme, şehir hayatı ve binaların arasında sıkışıp kalma durumu çocukları hem ruhen hem de bedenen olumsuz etkiliyor. Bunun için yaz kampları, çocukların doğada vakit geçirmesi, çeşitli spor aktivitelerine katılması ve sosyalleşmesi için uygun bir ortam sunuyor. İşte yaz kampının en önemli 7 faydası şöyle:

Yaz kampının çocuklarınıza kazandıracağı 7 özellik

1) Çocuklar kendi ayakları üstünde durmayı öğrenirler; Sizden bir süreliğine ayrılarak kendi sorumluluklarını yerine getirmeyi öğrenecek. Yaşam becerileri gelişecek, özgüveni artacak, uzlaşma becerileri ve özsaygıları gelişirken, kendilerini daha iyi ifade edecekler.

2) Kendi yaşıtlarıyla sosyalleşip, dostluklar kurarlar; Belki de çocuğunuz yıllarca sürecek dostluklarının temelini burada atacak. Sosyalleşmekten korkmayıp dışa dönük bir birey olarak yetişecek.

3) Sporun her türlüsünü yapma fırsatı yakalarlar; Yaz kamplarında çocuklarınız basketboldan tenise, sörften tırmanmaya kadar her sporla iç içe olurlar. Öğrenirler, eğlenirler ve fiziksel olarak daha güçlü olurlar.

4) İngilizceleri gelişir, uluslararası dostluklar edinirler; Hem kamplarda yabancı eğitmenler tarafında verilen dersler hem de kampa katılan yabancı arkadaşları ile iletişimleri sayesinde İngilizcelerini geliştirebilir, farklı kültürleri tanıyabilirler.

5) Doğayla etkileşim halinde olur, yeni şeyler keşfederler; Öyle ki bu zamanda büyüyen çocuklar doğa hakkında çok az bilgiye sahip. Özellikle şehir hayatı ve binaların arasında sıkışıp kalma durumu nedeniyle doğayı tanıyamayan çocuklar yaz kampları sayesinde bu fırsatı bulabiliyor ve yeşilin her türlü tonunu görüp temiz havada kaliteli vakit geçirebiliyor.

6) Kendi rol modellerini belirlerler; Yaz kamplarındaki birbirinden farklı yetkinlikteki eğitmenler, çocuklara rol model olabilir. Kendilerine hep donanımlı, pozitif insanları örnek olarak seçerler.

7) Bir yaşam öyküsünün sahibi olabilirler: İleride sürekli hatırlayacağı bir deneyime sahip olurlar. Hayattan keyif almayı öğrenir ve bundan mutluluk duyarlar.

Hazırlayan: Geleceğin Yıldızları

www.geleceginyildizlari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir